Sighisoara




RadioSon: Victorie a sportivilor sighisoreni

20 Octombrie 2015

In prima etapa a campionatului Under 19 la Futsal, zona Transilvania, Acs Pro Tineret Sighisoara a invins campioana Futsal Klub Odorheiu-Secuiesc in deplasare cu scorul de 4-3, dupa un meci echilibrat , sighisorenii dand dovada de forta si inteligenta in joc. Urmatorul meci al sighisorenilor va fi cu City'Us Targu Mures, echipa ce a incheiat anul trecut competitional pe locul II in clasament.

"Asociația Clubul Sportiv Pro Tineret Sighișoara s-a născut la inițiativa unor oameni de sport dornici să reînvie fotbalul sighișorean. Prin înființarea clubului o să oferim șansa tinerilor sportivi de a juca fotbal la un nivel ridicat de performanță.

Am început cu o echipă formată dintr-un lot de 18 jucători, toți din Sighișoara, care au terminat junioratul în Sighișoara, care vor să joace și sunt dornici de performanță. De aceea am înscris echipa în Liga a II-a națională de fotbal în sală pentru că am considerat că este un început promițător și un pas benefic pentru sport și pentru municipiul Sighișoara"  a afirmat Hajdu Cristian Sebastian ziarului Independentul Sighisorean.

Portari: Hundrubechean Paul, Radu Alexandru Adrian
Jucători: Stremțan Ion, Toncean Doru, Lukacs Zoltan, Bontea Cristian, Marcu Tiberiu, Lupea Ionuț, Beșea Vlad, Takacs Bogdan, Șoneriu Andrei, Radu Florin, Mara Răzvan, Vodă Andrei, Tutunea Adrian,Tutunea Răzvan, Husar Ovidiu, Cotoară Olimpiu.
Antrenor: prof. Dunduc Gabriel


Sursa stire RadioSon Sighisoara

Daca ti-a placut articolul, urmareste Sighisoara Online si pe Facebook si Twitter!




Poti citi in continuare







Elsig Computers



Radioson
Blues Festival


Transart




PRIVACY POLICY - GDPR



Update cookies preferences