Este vorba despre sighisoreanul Radu Ailincai, plecat din orasul nostru la Cluj unde impreuna cu o echipa formată din tineri care lucrează în domenii ca banking, IT, marketing, consultanță și design din companii multinaționale au dezvoltat proiectul myRO pentru romanii plecati in strainatate.
Aplicația pe mobil myRO, destinată tuturor românilor din străinătate, își propune să le ușureze viața de zi cu zi compatrioților care locuiesc în alte țări. „Ai nevoie de un doctor, avocat, mecanic sau contabil în străinăate, cu siguranță îți e mai ușor să lucrezi și să negociezi cu un român.” Așa s-au gândit Alina Balațchi si sighisoreanul Radu Ailincăi, fondatorii aplicației myRO.
Aplicatia aduce la un loc cererea și oferta de servicii oferite și utilizate de românii din diaspora pentru conaționali, în cât mai multe țări în care există o comunitate considerabilă.
Aplicatia se poate descarca accesand pagina http://www.opes.co/
Sursa stire RadioSon Sighisoara

Daca ti-a placut articolul, urmareste Sighisoara Online si pe Facebook si Twitter!