RadioSon: Au fost evaluate mai mult de jumatate din dosarele actualizate ale tinerilor sighisoreni depuse pentru obtinerea unei locuinte ANL6 Decembrie 2016

În ședința ordinară din data de 28 octombrie Consiliul Local Sighișoara a aprobat Regulamentul privind cadrul, modalitatea și criteriile de analiză și soluționare a cererilor de atribuire a locuințelor pentru tineri construite prin A.N.L., administrarea, exploatarea și închirierea acestora în Municipiul Sighișoara și contractul cadru de închiriere a locuințelor construite prin A.N.L. .
La o zi dupa sedinta, respectiv in 29 noiembrie , Comisia socială de analiză pentru repartizarea locuințelor pentru tineri, construite prin A.N.L., constituită prin Dispoziția Primarului Municipiului Sighișoara nr. 504/22.08.2016, s-a întrunit în ședință pentru a proceda la evaluarea dosarelor depuse pentru obținerea unei locuințe A.N.L. și a analizat un număr de 40 de dosare din cele 70 actualizate. In zilele urmatoare va urma analiza celorlalte dosare actualizate in vederea repartizarii unei locuinte ANL .
Sursa stire RadioSon Sighisoara
 Daca ti-a placut articolul, urmareste Sighisoara Online si pe Facebook si Twitter!
Poti citi in continuare
| |
|