RadioSon: Sportivi sighisoreni pe podium, în acest weekend, la Campionatul balcanic de alergare montana!

0
492
views

In Poiana Brasov s-a desfasurat in aceasta dimineata Campionatul Balcanic de Alergare Montana, concurs la care au participat concurenti din mai multe tari. Sighisoara a avut 2 reprezentanti. Astfel, Madalina Florea, legitimata la CSM Sighisoara, a facut o cursa foarte buna si terminat cei 12km rezervati senioarelor pe locul al 2-lea la individual, devenind vicecampioana balcanica.

In competitia pe echipe, Romania, pentru care Madalina a punctat decisiv, s-a clasat pe locul 1, devenind Campioane Balcanice la aceasta categorie.
Tot la acest concurs, Marius Popa, atlet al CSS Sighisoara, s-a clasat pe locul 10 in clasamentul individual al juniorilor. In cel rezervat echipelor, acesta, impreuna cu reprezentativa Romaniei, a cucerit medalia de argint, devenind astfel vicecampioni balcanici.

Ambii sportivi sunt pregătiți de către profesor Avram Ioan.