RadioSon: Victorie pentru handbalistii sighisoreni

0
737
views

Luni 3 aprilie de la ora 18.00 HCM Sighisoara va juca in compania Centrului National Olimpic de Tineret Brasov, in etapa a 20- a Divizia A, seria B la handball masculin . Meciul se va disputa la Sala Polivalenta Radu Voina din Sighisoara iar intrarea este libera. Ieri handbalistii sighisoreni au castigat partida disputata la Targu Jiu cu scorul 36-30 . “ A fost un joc inceput mai greu, am fost condusi si cu 5 goluri, la pauza scorul era 17-16 pentru echipa din Targu Jiu, dar in a 2-a repriza am gestionat mai bine meciul , am preluat conducerea si ne-am desprins, castigand partida” ne-a declarat Sorin Muresan , antrenorul echipei HCM Sighisoara. Acum handbalistii sighisoreni se pregatesc pentru meciul de luni la care ne asteapta sa fim prezenti in numar cat mai mare pentru a-i sustine.