HCM Sighisoara: Un meci important castigat!

0
641
views

“Sâmbătă 22 aprilie, HCM a avut o nouă partidă acasă în compania celor de la CS Universitatea Cluj. Meciul a început într-o notă pozitivă pentru echipa sighișoreană, care a preluat încă de la început conducerea pe tabelă. Jocul consistent și destul de concentrat i-au ajutat pe băieții noștri să mențină avantajul până la pauză.

La revenirea în joc, pe parcursul celei de-a doua reprize, HCM a avut o ușoară cădere, datorată în principal lipsei de concentrare, cădere care a permis adversarilor clujeni să se apropie amenințător. Făcându-și astfel meciul mult mai greu și transmițând publicului numeros, ca de obicei, această tensiune a meciului. HCM a avut totuși un final fulminant, în forță, reușind să învingă la 2 goluri diferență, scor final 34-32.

O contribuție importantă a avut și portarul echipei noastre Marius Seieșan. Meciul a fost unul cu “ de toate” de la lovituri de la 7 metri ratate până la eliminări și greșeli în ambele tabere, adăugând un farmec jocului de sâmbătă.

Băieții noștri au urcat astfel pe locul 3 în clasament și dau dovada unui sezon consistent, a unei echipe în creștere constantă. Așteptăm cu toții un final de sezon la fel de pozitiv și cu rezultate pe măsură. Hai HCM!”. Republicat de pe pagina web Handbal Club Municipal Sighișoara